Log på

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Æ Ø Å 0-9

HUI - Hørsholm Usserød Idræt

Kontaktperson: Bent Fabricius, kasserer eva nickless, gymnastik
bentfabricius@gmail.com,medlem@horsholmggymnastik.dk
Vejnavn: Hørsholm-Usserød Idrætspark, Stadionallé 5
Postnummer: 2970
By: Hørsholm
Tlf: 5122 6088

Hørsholm Usserød Idrætsklub, HUI blev stiftet januar 1962 og er en Hørsholms største idrætsforeninger med godt 1400 medlemmer. HUI omfatter idrætsgrenene fodbold (ca. 1100), håndbold (ca. 250) og gymnastik (ca. 30).

Klubbens formål er at virke for udøvelsen af al slags idræt og udbrede kendskabet dertil. At opnå en så høj placering som muligt indenfor klubbens idrætsgrene. At virke for sammenhold i klubben og at udvikle den enkeltes evner såvel idrætsligt som holdningsmæssigt.

HUI (fodbold) er den idrætsklub i Hørsholm, der har den største børne- og ungdomsafdeling med mere end 700 medlemmer.

Powered by Sigsiu.NET